۱۳۹۹/۰۷/۲۴
استاندار خراسان شمالی:

تمام قوانین کشوری در حوزه معلولان استان سریعا اجرایی شود

استاندار خراسان شمالی گفت:تمامی قوانین کشوری در حوزه معلولان استان سریعا اجرایی شود .

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی محمدعلی شجاعی در شورای مشورتی افراد دارای معلولیت با محوریت بررسی مسائل مربوط به حوزه اشتغال معلولان افزود:هر ۱۵ روز کمیسیون زیر مجوعه شورای فوق تشکیل و ماهی یکبار نیز این شورا با حضور مدیران دستگاه های اجرایی متولی باید شکل گیرد.
وی پیشنهاد تشکیل چهار کمیسیون زیر مجموعه این شورا را داد و خاطرنشان کرد: هدف اصلی از تشکیل کمیسیون ها توانمندسازی است که پیشنهاد می شود کمیسیون اقتصادی و حقوقی، سیاسی، اجتماعی ، عمران و شهرسازی و بهداشت شکل گیرد.
شجاعی گفت: کمیسیون عمران و شهری برای معلولان حائز اهمیت است زیرا می توانیم از ساخت و سازهای جدیدی که مباحث مناسب سازی معلولان را رعایت نمی کنند جلوگیری کنیم.
وی تصریح کرد:بخشی از مشکلات جامعه معلولان به استان مرتبط است که طبق قوانین و با تشخیص شورای معولان حل می شود و بخشی که مرتبط با سطح ملی است را مورد پیگیری قرار خواهیم داد. شجاعی با بیان اینکه باید بپذیریم گه حل مشکلات معلولان تنها مرتبط با حوزه بهزیستی نیست، تصریح کرد: باید تمام مدیران استان پای کار باشند تا این قشر در سطح جامعه کمتر دچار مشکل شوند.
وی افزود: تشکیل تعاونی در راستای تقویت هم افزایی می تواند کمک شایانی به جامعه معلولان داشته باشد لذا به جز سهمیه بهزیستی ما نیز اعتبارات لازم برای تعاونی معلولان را تزریق می کنیم.
شجاعی خواستار انجام طرح آمایش از جامعه معلولان استان به تفکیک شهر و روستا شد و گفت: با انجام این طرح مشخص می شود که امکانات بهزیستی با جمعیت شهری و روستایی معلولان همخوانی دارد یا نه تا در این صورت راه تصمیمات دقیق تری اتخاذ کنیم.
وی اظهار داشت: کلیه قوانین کشوری که در حوزه معلولان تاکنون اجرایی نشده را در استان اجرا می کنیم همچنین تفاهم نامه هایی که بهزیستی با سایر ارگان ها منعقد کرده و انجام نشده را هم مورد پیگیری قرار می دهیم.
گفتنی است در ابتدای این جلسه تعدادی از اعضای شورای مشورتی افراد دارای معلولیت به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۸۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده