تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۴
مدیرکل سرمایه گذاری استانداری؛
۷۰ پروژه سرمایه گذاری در قالب مجوز بی نام صادر شده است
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گفت: با راه اندازی سایت مجوزهای بی نام سرمایه گذاری در استان تاکنون ۷۰ پروژه به عنوان فرصت سرمایه گذاری معرفی شده است.
۷۰ پروژه سرمایه گذاری در قالب مجوز بی نام صادر شده است
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی سید علی میر کریمی شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه اترک گفت: تا پایان سال تعداد این فرصت های سرمایه گذاری به یکصد پروژه که دارای مطالعات امکان سنجی وفنی و اقتصادی است افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه برخی دستگاه های اجرایی هنوز موضوع سرمایه گذاری را جدی تلقی نکرده اند، خاطرنشان کرد: باید در حوزه سرمایه گذاری به ویژه داخلی توان خود را چندین برابر کنیم.
میرکریمی تصریح کرد: با شرایط اقتصادی حاکم بر دنیا و ایران برای اینکه مسیر توسعه را با سرعت بیشتری طی کنیم هیچ راهی جز دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی نداریم.
وی در ادامه سخنان تاکید بر توجه ویژه به سرمایه گذاران داخلی و بومی داشت و افزود: اما نباید از بحث سرمایه گذاری خارجی غافل شد هرچند موانع بسیاری برای ورود سرمایه خارجی به کشور وجود دارد. 
میرکریمی اظهار داشت: اگر سرمایه گذاران در مسیر سرمایه گذاری خود گلایه هایی از دستگاه های اجرایی دارند می توانند مطرح کرده تا ما پیگیر موضوع باشیم.
وی گفت: یکی از فاکتورهای مهم در بحث شاخص های فضای کسب و کار ، دسترسی به زیرساخت هاست وچون شبکه ریلی مناسبی نداریم قاعدتا سرمایه گذاران بزرگ رغبت چندانی به سرمایه گذاری نخواهند داشت.
میرکریمی افزود: باید قبول کنیم در حوزه زیرساختی طی سالهای گذشته کم لطفی های بسیاری به استان شده اما با سفر رئیس جمهور تلاش شد تا موضوع زیرساخت ها مورد پیگیری قرار گیرد اما از سوی دیگر در سفر مقام معظم رهبری شاهد یک جهش در حوزه زیرساخت ها بودیم ولی کفایت نمی کند.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در استانداری ، دستاورد سفر رئیس جمهور به استان در حوزه اقتصادی را امضای ۱۵ تفاهم نامه به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در حوزه تسهیلات بانکی هم ۶ هزار میلیارد تومان با ۱۲ بانک منتخب نیز تفاهم نامه امضا شد که ۴۵ طرح برای اخذ تسهیلات معرفی شده است. 
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی